2010. június 8. 13:37.

Józsa Mihály 60 évesen is az élen Józsa Mihály sportoló. Annak ellenére, hogy mozgássérült, Fülöpszálláson megnyerte a szkander bajnokságot, sőt mi több, mindezt 3 kategóriában- ezzel abszolút magyar bajnokká avatták. Mindezek ellenére anyagi gondok miatt valószínűleg nem vesz részt az Európa Bajnokságon.

Az idősödő úriember manapság rokkant nyugdíjon tengeti életét a túlélésre játszva. A legszebb napjait az 1970-es években magyar erőemelőként élte, melyben 10 évig a csúcson volt. Ereje nem hagyta cserben az egyik 2001-es szkander versenyen sem, melyre tudta nélkül nevezték be. Azóta szinte verhetetlen: magyar bajnoki címet többet nyert, Európa- és világbajnokságokat is szép eredménnyel zárt. Hogy csak az utolsó eredményét említsük: Fülöpszálláson mindhárom kategóriában nyert, ami azt jelenti, hogy fiataloktól egészen az idősödő kategóriáig megvert mindenkit.
A győzelem dupla ünnep volt, mivel akkor lett 60 éves. Bár az, hogy elnyerte az első helyet, még nem jelenti automatikusan a moszkvai Európa Bajnokságon való részvételt, hiszen ki kell fizetni a 300 ezer forintos részvételi díjat.

Mivel jelenleg üres a pénztárcája, rossz esélyekkel indul a kijutást illetőleg. Az igazi álma mégis a Las Vegas-i Vb, bár támogatói ebben sincsenek.  Mint elmondta, két Vb közti csaták számara felkészülések a háborúra. Szűkös körülményei ellenére úgy készül, mintha el tudna menni, de tisztában van azzal, hogy nem sok esélye van.