2010. június 4. 8:25.

Cselgáncs A rákosszentmihályi Maros Barbara cselgáncsozó idén érettségizik. Az írásbeli érettségi vizsgák előtt néhány nappal, helyt állt a felnőtt judo Európa bajnokságon. Ez a bécsi szereplés az első felnőtt világversenye volt. Az ötvenkét kilós súlycsoportban egy belga Európa bajnok -olimpiai harmadik helyezet- versenyzővel került össze.

A jelenlegi lebonyolítási rendszer szerint, aki kikap, azonnal kiesik. Barbara kiesett, amihez hozzáárult az is, hogy betegen állt a szőnyegre. Az írásbeli érettségi dolgozatai, érzése szerint jobban sikerültek. A bécsi vereség ellenére, Barbara ígéretes tehetség. Tizenhárom éve cselgáncsozik.

A XVI. kerületi sportolónő tornásznak indult a Kölcsey Ferenc Általános Iskolában. Nyolczas Péter bácsi tanítványaként kezdett, aki bizonyára büszke a cselgáncsozó, egykori tanítványra. A kerületben lakó Pánczél Gábor készíti fel a versenyekre. Eddigi eredményei kimagaslóak. Kétszer nyert ifjúsági Európa bajnoki címet. Három évvel ezelőtt, az Európai Reménységek Fesztiválján harmadik helyezést ért el a junior Európa bajnokságon. Két éve pedig szintén harmadik helyezést ért el a világbajnokságon. 2009-ben az Európa bajnokságon, Jerevánban az aranyéremért küzdött. Sajnos veszített. A párizsi bajnokságon ötödik helyezést ért el, majd az év végén, Antakyában U23-as Európa bajnokságról egy bronzéremmel tért haza. Az első felnőtt versenyén 2010 februárjában, a Hungária kupán, ötödik helyen végzett. Ezt követően országos bajnok lett.

Ezen eredményei alapján nevezte be a szövetségi kapitány a felnőtt EB-re. A londoni olimpiai kvalifikáció első állomását, a tunéziai világkupát, a szóbeli érettségi vizsgái miatt ki kell hagynia, de a bukaresti versenyen már ott lesz. Barbara az szóbeli érettségin és a felnőttek közötti cselgáncs versenyen is bizonyítani szeretne.