2010. július 31. 8:05.

mlsz Péntek este a FerencvárosPaks mérkőzéssel kezdetét vette a magyar első osztályú labdarúgó bajnokság 2010/2011-es idénye. Bár még mindenkiben élénken él a dél-afrikai világbajnokság emléke, azért a honi futball rajongók már érdeklődve várták a hazai pontvadászat kezdetét. A nyitó mérkőzésen gólokban nem is volt hiány.

A Ferencváros 3 évnyi másodosztályú száműzetést követően a 7. helyen végzett a tavalyi idényben. A nyári szünetben kicserélődött a fél csapat, új edző érkezett, és minden szurkolót kíváncsisággal töltött el, hogy mire lehet képes az új Fradi a szintén nagy változásokon átment Paks ellen.

Az már a meccs előtt borítékolható volt hogy a nyitányon zöld-fehér siker születik, lévén mindkét klubnak ez a hivatalos színe. Az előzetesen esélytelenebbnek tartott Paks némi meglepetésre már a 7. percben megszerezte a vezetést a korábbi Fradi játékos Bartha fejesével. A paksiak azonban sokáig nem élvezhették ki a vezetés adta örömöket, hiszen alig 3 perccel később a korábbi cseh válogatott Heinz bődületes bombájával kiegyenlítettek a házigazdák. A 33. percben pedig már a Fradinál volt az előny: Rósa beadásába szerencsétlenül nyúlt bele az egyik paksi védő, az ő lábáról perdült a vendégek hálójába a labda. Kevesen gondolták ekkor, de ezzel ki is alakult a bajnokság nyitó meccsének végeredménye: a Ferencváros 2-1 arányban legyőzte a Paksot, és – akárcsak az előző bajnokságban – most is hazai győzelemmel kezdte a szezont. A látottak alapján nehéz megjósolni, hogy mire lesz képes ez a két csapat az előttünk álló bajnokságban, de annyi biztosan kijelenthető, hogy mindkét edzőnek bőven lesz még dolga a csapatával.