2010. szeptember 8. 6:05.

Forrás: www.pepsifoci.hu Kedden este a magyar labdarúgó válogatott második mérkőzését vívta a 2012-es Európa Bajnokság selejtezőiben. Ezúttal Moldova volt az ellenfél, a tét pedig nem kevesebb, mint reményeink életben maradása. A svédek elleni vereség után kötelező volt a moldovaiak legyőzése. Ezt a feladatot Egervári Sándor együttese meg is oldotta.

A Magyarország – Moldova EB-selejtező mérkőzésnek a Szusza Ferenc Stadion adott otthont. Bár az Újpest stadionja mindössze 13 ezer férőhelyes, még ekkora létesítményt sem töltöttek meg a hazai drukkerek, jelezve, hogy a svédországi zakó lehűtötte a kedélyeket.

Az első félidőben ugyanazt az erőtlen futballt láthattuk a mieinktől, amit Stockholmban “megcsodálhattunk”. Ugyan a moldovai tizenegy sem kápráztatott el játékával, de a vendégek kialakítottak néhány igen veszélyes helyzetet, és csak a szerencsénknek köszönhettük, hogy a szünetben 0-0 volt az állás.
A második játékrészre egy támadóbb felfogású magyar csapat érkezett, aminek hamar meglett az eredménye: Rudolf jól eltalált lövésével megszereztük a vezetést. Negyed óra elteltével Koman duplázta meg az előnyt, egy nem kevésbé remek lövéssel. Ekkor sokan hittük azt, hogy a mérkőzés eldőlt – sajnos beleértve néhány játékosunkat is. A könnyelműsködő magyar védelem bő 10 perccel a lefújás előtt szépítő gólhoz segítette Moldovát (2-1). A góltól a vendégek vérszemet, mi pedig kis híján infarktust kaptunk. Az utolsó tíz percben csupán imádkozhattunk, hogy maradjon meg az előnyünk, ugyanis a vendégek senkitől sem zavartatva alakították ki egymás után a nagyobbnál nagyobb helyzeteket.
Fortuna azonban ma a magyar csapat mellé állt, ami azt jelentette, hogy Moldovát legyőzve a magyar válogatott megszerezte első győzelmét a csoportban.