2012. december 13. 9:54.

Hosszú Katinka 2:02.20 perces Európa- és országos csúccsal aranyérmet nyert 200 méter pillangón az isztambuli rövidpályás úszó-világbajnokság december 12-i nyitónapján.

A novemberi rövidpályás Európa-bajnokságon három arany- és egy ezüstérmet gyűjtő Hosszú Katinka december 12-én délelőtt kivívta a rövidpályás úszó-világbajnokság döntős szereplését. Az esti fináléban az úszónő sokáig a harmadik-negyedik helyen haladt, ám az utolsó 50 méteren elképesztő hajrát produkált, és ha csak centikkel is, de világbajnoki csúccsal aranyérmet nyert 200 méter pillangón.

A második helyen a kínai Jiao Liuyang ért célba, mindössze nyolc századdal lemaradva, a harmadik a brit Jemma Lowe lett.

Hosszú Katinka

Hosszú Katinka 200 pillangón aranyat, 400 vegyesen bronzot szerzett

Az arany után Hosszú bronzérmet is nyert 400 méter vegyesen. A szám másik magyar indulója, Jakabos Zsuzsanna a negyedik helyen ért célba.

A negyedik helyen végzett a magyar női váltó (Verrasztó Evelyn, Dara Eszter, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka) 4×200 méter gyorson.