Kategória: 10. kerület, Életmód |

Még több: :

2010. június 10. 14:29.

www.helyitema.hu A X. kerületi önkormányzat időseknek tervez játszóteret, mert a volt vadaspark helyén már hűlt helye van az állatok által kedvelt zöldterületnek.
Kőbánya vezetése azután kezdett hasznosításon gondolkodni, hogy a terület hajléktalanok és drogosok kedvelt helye lett.

Az elmúlt években a fű kipusztult, a gondozatlan fák életveszélyessé váltak, így nem csoda, hogy jelentős összeget kell fordítani a terület rendbetételére.
A tervek szerint a kerítéssel biztosított park ideális hely lesz arra, hogy a pihenni vágyók elüssék itt az időt, de lesz megfelelő felszerelés arra is, hogy az időskori mozgásszervi leépüléseket ellensúlyozzák. Ennek érdekében a győri, valamint más vidéki városok, már bevált hasznosítási tervét veszik alapul, így nyílik lehetőség futópad, erősítőgépek, sakkasztal beszerelésére.

A kulturált környezet érdekében szemeteseket, padokat telepítenek. Legfontosabbnak azt emelte ki Kovács Róbert alpolgármester, hogy az illegális tevékenységeket felszámolják a területen. Mindenekelőtt sötétedés után lezárják a kapukat, talán így a megerősített kerítésen keresztül nem lehet bejutni.

Az előzetes becslések szerint jövő évtől már a megszépült területet birtokba is vehetik az idősek, akiknek a reménység szerint tetszeni fog az ötlet.