2010. június 1. 17:26.

BASE A Budai Akrobatikus Sport Egyesület, a BASE még csak 6 évvel ezelőtt kezdte meg működését, de máris hatalmas sikereket érnek el, ezt mutatják az idei diákolimpián és az országos II. Puente Kupán elért eredményeik is.

Az egyesület neve nemcsak egy rövidítés, hiszen a „base” szó angol nyelven alapot, kiindulópontot, bázist jelent. Az óbudai egyesület rövidített neve sem véletlenül lett ez, hiszen az akrobatikus tornában ez a tartóember megnevezése is.

A Gázművek MTE-nél működött régen ilyen szakosztály, ám a szakágvezető Kuti Lajos, és edzője, Füzér István halála után senki sem oktatta e sportot egyesületi keretek között. Az egyesület 2005-ben kezdte meg az edzéseket a Csillaghegyi Általános Iskolában, Szücsi Ildikó vezető szakedzővel és Baucsek Szilvia edzővel, hiszen ők egykor a Gázművek MTE-ben a női hármas csapatban versenyeztek.
Először az iskolák közötti Gúla versenyen indultak december 6-án, melyen az első díjat szerezte meg a BASE 7 főből álló formációja. 2008-ban Abonyban, az Akrobatikus Torna Országos Diákolimpia versenyén a „B” kategóriában az egyesület egységei az arany- és az ezüstérmet nyerték el. Tavaly a nemzetközi színtérre is kilépett a csapat, melynek tagjai: Faragó Viktória, Lukács Luca, Mester Zita alkotta trió a csodálatos 4. helyezést érte el egy viadalon.

Az idei év is kiemelkedő eredményeket hozott az egyesület számára. Mester Gábor, az egyesület elnöke mondta, hogy tavaly ezen a versenyen csupán 3 egységgel indultak, idén viszont már 9 egységük adta le a nevezését. Újonc kategóriában összesen 5 érmet szereztek. Vargyas Zsófia és Vizi Borbála a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel párosban. A Bozsó Tünde–Jahoda Anna alkotta páros ezüstérmet, míg a Bozsó Réka–Pusztai Anna duó bronzérmet szerzett. Hármasban a Bőr Angéla–Laczi Dóra–Kovács Luca, míg négyesben a Kiss Csongor, Kiss Gergely, Palotás Vince, Szántó Marcell csapat végzett az első helyen. A tavaly is versenyző egységeik idén magasabb kategóriában indultak, itt Gombos Nikolett, Fornádi Krisztina és Tóth Sára végül az 5. helyen zárt. A serdülő III-as kategóriában Lukács Luca, Mester Zita és Palotás Júlia pedig a 3. helyezést érték el. Gyermek női párosból új taggal kibővülve serdülő II-es kategóriában Farkas Dorottya, Farkas Regina és Zab Zsófia teljesítmény az első helyig juttatta őket. A diákolimpia után a váci Puente Kupán is eredményesen szerepeltek az óbudai versenyzők. Az BASE gyerekkategóriában induló női hármasa felülmúlta a diákolimpiai szereplését, hiszen míg ott az ötödik, addig Vácon az első helyezést sikerült elérniük. Javított az egyesület serdülő I. csoportos hármasa is, mivel a nemzetközi versenyen a dobogó második fokára állhattak fel a lányok.