2010. október 24. 13:09.

tucsok A budapesti Természettudományi Múzeumban új tárlat nyílt Tajvani énekes rovarok címmel. Az interaktív kiállításon mindenki megismerkedhet a szöcskék, tücskök, kabócák felépítésével, szerveikkel, milyen hangot adnak ki és milyen célból „zenélnek”. Ezek a rovarok különleges hangokat bocsátanak ki, amiket mi is érzékelünk és hallunk, a kiadott hangokkal jeleznek társaiknak,

udvarolnak, veszélyre figyelmeztetnek, megjelölik területeiket illetve védekezésre vagy zsákmányszerzésre is használják zenéjüket.

A kiállítás megnyitóján Marietta Kao Liau, a Tajpeji Képviseleti Iroda vezetője elmondta, hogy hazájában több mint 18000 rovarfaj él. A tárlaton ismeretterjesztő rövidfilmet nézhetnek meg a látogatók a különböző állatokról, hangszerek segítségével mindenki utánozhatja a ciripelést, rezgést, pattintást, dobolást. Hatalmas rovarmakettek szemléltetik a rovarok hangképző szerveit és a hanghullámokat felfogó „füleket”.

Ezek a rovarok már számos írót, költőt, szobrászt, festőt, énekest megihlettek, hiszen rengeteg népművészeti és szépművészeti alkotásban szerepelnek. Egyes országokban különleges csemegeként tartják számon őket, míg Kínában ősi gyógymód kötődik a rovarokhoz. A kiállítás érdekessége abban rejlik, hogy az ízeltlábúakat távol–keleti szemmel mutatja be. November végéig lesznek láthatók a Tajvani énekes rovarok.

A következő híreink is érdekelhetik:
Nagylelkűek vagyunk a szerveinkkel

Nagylelkűek vagyunk a szerveinkkel

2011. szeptember 21. 23:20.

Hozzászólás írása:

Comments are closed.

Ezt olvasta már?

[singlepic id=440 w=100 h=240 float=left]A testébe rejtve akart drogot becsempészni az országba, de lebukott. A férfi ideges viselkedése lett gyanús ...