2012. november 16. 10:40.

Az egészségügyi dolgozókat már semmi sem tartja Magyarországon, még a béremelés sem – írja a Világgazdaság.

A lap információi szerint az elmúlt öt évben megháromszorozódott azoknak az egészségügyben dolgozóknak a száma, akik külföldre mentek munkát vállalni.

5 évvel ezelőtt még csak 664-en, 2011-ben viszont már 1901-en kérték ki a külföldi munkavállaláshoz szükséges hatósági igazolást az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivataltól. 2012. szeptember végéig 1660 egészségügyi dolgozó akarta elhagyni az országot a jobb munka reményében.

orvosok

A béremelés sem tartja itthon az egészségügyi dolgozókat

A Világgazdaság szerint az idei évben csúcsot dönthet az orvoselvándorlás annak ellenére, hogy jelentős fizetésemelést kaptak: augusztustól bruttó 10.000 és 65.000 forinttal magasabb alapbérben és januárig visszamenőleges egyösszegű emelésben részesültek. Mindennek ellenére az orvosokat a külföldi fizetés még mindig sokkal jobban csábítja, mint a hazai.

Nem csak az egészségügyi dolgozók mennek külföldre, a TÁRKI év eleji elemzése szerint az elmúlt 20 évben sosem volt olyan magas az elvándorlók száma, mint most: minden ötödik magyar felnőtt tervezi, hogy rövidebb vagy hosszabb időre külföldön vállal munkát, esetleg végleg elköltözik.

A következő híreink is érdekelhetik:
Itthon lenne szükség az orvosokra

Itthon lenne szükség az orvosokra

2011. február 22. 13:25.

Hozzászólás írása:

Ezt olvasta már?
cigi

Komoly százezrekbe kerül a dohányértékesítés joga, plusz pályázati díjat is kell fizetni és még letétbe is kell helyezni 100.000 forintot ...