2011. május 3. 13:45.

john-higgins A hétfő este véget ért világbajnoki döntőt nagy csatában a skót John Higgins nyerte meg, így pályafutása során már negyedik alkalommal hódította el a sznúker VB címet. Higgins 18-15 arányban múlta felül fiatal angol ellenfelét, Judd Trumpot. A skót játékos nehéz időszakot követően nyerte el újabb világbajnoki címét, hiszen a közelmúltban elveszítette édesapját, ráadásul belekeveredett egy bundabotrányba is.

Több szempontból sem lehet elvitatni John Higgins újabb világbajnoki címének jogosságát. Egyrészt igen nehéz ágon jutott el a döntőig, a legnagyobb esélyeseknek kikiáltott Ronnie ‘O Sullivan és Mark Williams is az útjába került. Másrészt a döntőben is jobb teljesítményt nyújtott ellenfelénél.

Negyedik győzelmével Higgins lett a Crucible-színház harmadik legeredményesebb sznúkerese a hétszeres VB-győztes Stephen Hendry, és a hatszoros világbajnok Steve Davis mögött.

A selejtezőből induló Judd Trump sem lehet elkeseredve a második hely miatt, hiszen lenyűgöző támadójátékával rengeteg rajongót szerzett magának. Amennyiben állandósítani tudja a világbajnokságon látott formáját, úgy ő lehet a jövő nagy bajnoka.