2011. március 17. 14:50.

magyar-kupa Nem sűrűn fordult elő olyan a honi labdarúgásban, hogy egyetlen fővárosi csapat se legyen a Magyar Kupa legjobb négy együttese között. Idén azonban ez a helyzet, miután a negyeddöntőkben az MTK, a Honvéd, majd az Újpest is búcsúzni kényszerült vidéki riválisaikkal szemben. Ilyen csúfság az elmúlt száz esztendő alatt mindössze kétszer esett meg a budapesti csapatokkal.

A 2010-11-es labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőinek visszavágóit játszották a hét első felében. A fővárosi csapatok nem várták túl kedvező előjelekkel a mérkőzéseket, de reménytelennek sem volt mondható helyzetük.
Az MTK a Budapesten elért 0-0 után Zalaegerszegre látogatott, ahol azonban 2-1-es vereséget szenvedett, és kiesett.
A Honvéd is hazai döntetlennel (1-1) utazott a visszavágóra, ahol a Fradit kivégző Videoton várt a fővárosiakra. A fehérvári alakulat megőrizte félelmetes formáját, nagyon simán, 4-0-ra nyert, és bejutott az elődöntőbe.
Az utolsó még versenyben levő fővárosi csapat, az Újpest egy gólos hátrányból kezdte a visszavágót Kaposvárott. Az igencsak feszült hangulatú mérkőzés több piros lapot, és négy gólt is hozott (2-2), de a fiatal lila-fehér csapat végül nem tudott bravúros győzelmet aratni és búcsúzott a további küzdelmektől.

A legjobb négy közé a Videoton, a ZTE, a KTE és a Kaposvár jutott. A Magyar Kupa történetében eddig csak két alkalommal (1984 és 1999) fordult elő, hogy az elődöntőkben négy vidéki csapat szerepelt.