2011. március 1. 15:58.

Pénz pénztárca forint bankjegy lakossági megtakarítás fizetés bér20070320Fotó: Katona Vanda / Napi Gazdaság Azoknak az állampolgároknak, akik a magánnyugdíjpénztárból az állami rendszerbe átléptek, nyilatkozniuk kell a reálhozammal kapcsolatban. Tavaly év végén tévesen kelt útjára olyan pletyka, miszerint aki 2011. február 28-ig nem rendelkezik a magánnyugdíjpénztárban felgyülemlett reálhozamról, az elveszíti azt.

Egyes pénztárak valóban megkérték a tagokat, hogy nyilatkozatukat adják le február 28-ig, de a legtöbb pénztár még nem kereste fel tagjait ilyen kéréssel. Március 1. és 31. között kapják meg az egykori pénztártagok a reálhozam rendelkezéséről szóló írásos felszólítást. A levél kézhezvételét követően kell eldönteni, hogy mi legyen a pénzzel. Három lehetőség közül dönthetnek:

  • Egy összegben, adómentesen felveszik a reálhozamot, címükre kérve vagy bankszámlájukra utaltatva
  • Meglévő önkéntes nyugdíjpénztárukba utaltatják, ahol az összeg 20%-át, de maximum 300.000Ft-ot vissza lehet igényelni a személyi jövedelemadóból
  • Illetve a Nyugdíjbiztosítási Alapba kerül

Aki a március folyamán kézhez kapott levél ellenére még mindig nem dönt a reálhozamról, annak a címére kipostázzák a pénzt. Aki ekkor sem veszi át az összeget, onnantól nem rendelkezhet róla, hanem a Nyugdíjbiztosítási Alapba kerül, ahol jóváírják az egykori pénztártag állami TB-rendszer egyéni számláján. A magánnyugdíjpénztárak különböző befektetési politikája miatt a reálhozam összege változó, és előfordulhat az is, hogy valakinek nem lesz reálhozama.

A következő híreink is érdekelhetik:
Augusztusban utalják a reálhozamot?

Augusztusban utalják a reálhozamot?

2011. április 15. 12:28.
Elfogadták a nyugdíjtörvényt

Elfogadták a nyugdíjtörvényt

2010. december 14. 9:42.
Az állami nyugdíj lesz a nyerő

Az állami nyugdíj lesz a nyerő

2010. november 24. 20:44.

Hozzászólás írása:

Ezt olvasta már?

[singlepic id=925 w=320 h=100 float=left]Az utóbbi időben Anikó és Szandika, a Való Világ két rosszcsontja egyre közelebb került egymáshoz. Egy ...