2013. február 14. 10:28.

A művégtagokkal futó olimpikon betörőnek nézte, ezért lelőtte a barátnőjét – írja a Bleed című lap.

Oscar Pistorius, a dél-afrikaiak művégtagokkal versenyző atlétája, a 2012-es londoni olimpia egyik sztárja több lövéssel megölte a barátnőjét. Részleteket egyelőre  nem tudni a gyilkosságról, az eddigi hírek szerint a férfi az otthonában betörőnek nézhette a nőt, ezért lőtt a fejére és a karjára – jelentették a dél-afrikai rádiók és internetes portálok.

„Egy 26 éves férfit őrizetbe vett a rendőrség, miután lelőtt egy 30 éves nőt. Az áldozatot négy lövéssel ölték meg, valószínűleg a barátnője volt a tettesnek” – mondta Katlego Mogale rendőrségi szóvivő, de azt nem erősítette meg, hogy Pistorius volt-e az elkövető. Ennek ellenére a helyi sajtó biztosan állítja, hogy a művégtagokkal versenyző futóról van szó.

Oscar Pistorius

A tragédia helyi idő szerint február 14-én hajnali négy és öt óra között történhetett. Úgy tudni, egy kilencmilliméteres pisztolyt találtak a helyszínen.

A 26 éves, hatszoros paralimpiai bajnok 2012 decemberében azzal keltett nagy szenzációt, hogy megnyert egy 200 méteres futóversenyt, amelyben egy ló volt az ellenfele.