2012. július 2. 9:02.

Spanyolország 4-0-ra legyőzte Olaszországot a lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében.

Történelmi győzelmet aratott a spanyol labdarugó-válogatott a 2012-es Eb-n és egy halom rekordot állított fel. A spanyol csapat az első, amely megvédte Európa-bajnok címét, elsőként nyert meg zsinórban három nemzetközi tornát (2008-as Eb, 2010-es vb és a mostani Eb) és elsőként aratott győzelmet 4 gólos fölénnyel Eb-n.

A spanyolok a döntőre időzítették a legjobb formájukat, és szinte egy pillanatnyi esélyt sem adtak ellenfelüknek. Az első gólt a 14. percben Silva fejelte be, majd a 41. percben már 2-0 volt az állás Jordi Alba bravúros góljának köszönhetően. A 84. percben a csereként beálló Fernando Torres is betalált a kapuba (3-0) mellyel történelmet írt, ugyanis ő az első futballista, aki két Eb-döntőben is eredményesnek mondhatja magát. Végül a 88. percben Mata gólja tette fel az i-re a pontot.

A spanyol csapat ünnepel

A spanyolok harmadszorra – 1964, 2008 és 2012 – nyertek Európa-bajnokságot, ezzel utolérték Németországot az Eb-k történetének élén.

„Fantasztikus érzés, hogy véghezvittük, amit elterveztünk. Sok kritikát kaptunk a torna során, hogy nem játszunk szépen és gólra törően, de most rácáfoltunk a kritikusainkra. Megnyertük a tornát és a döntőben remekeltünk. Büszke vagyok a csapatomra” – mondta Vicente del Bosque, szövetségi kapitány.