2012. december 12. 18:16.

Valkusz Máté állhatott a dobogó legmagasabb fokára a teniszutánpótlás egyik legrangosabb versenyén.

A Nike Junior Tour (NJT) világdöntő 14 évesek kategóriájában Valkusz a brit Jay Clarke-kal játszott az első helyért.

A finálé nem szűkölködött drámai pillanatokban: az eső miatt kétszer is meg kellet szakítani a mérkőzést. A magyar teniszező az első szettet 6-3-ra elbukta, de a következő két játszmát 6-3, 6-4-re hozta, méghozzá úgy, hogy a döntő szettben 0:3-as hátrányban volt. A szakemberek egybehangzó véleménye szerint Jay Clarke és Valkusz Máté december 12-i összecsapása minden idők legjobb és legizgalmasabb NJT döntője volt.

A Nike Junior Tour egy különleges tehetségkutató program, amelynek célja a legjobb fiatal teniszezők felkutatása és mentorálasa szerte a világon. Az NJT világdöntőn korábban olyan tenisz fenoménok nyertek, mint Rafael Nadal és Juan Martín Del Porto.