2012. október 12. 9:58.

Amerikai csillagászokból álló csoport egy különleges gyémántbolygót talált a Rák csillagképben. A bolygó csupán 40 fényévnyire van tőlünk.

Az 55 Cancri e teljes egészében szénből áll és a szén jelentős része gyémánt formájában van jelen a bolygón. A Yale egyetem kutatói az Astrophysical Journal Letters című szakfolyóiratban számoltak be felfedezésükről. Az iromány szerint a gyémántbolygó sugara a Földének körülbelül a kétszerese, tömege nyolc Földnek felel meg.

A csillagászok számításai szerint a bolygónak több mint a harmada gyémánt, ami közel három Föld-tömegnyit jelent A tudósok elmondása szerint úgy kell elképzelni a gyémántbolygót, hogy ami nálunk víz és szikla formájában van jelen, az az 55 Cancri e-n gyémánt és grafit.

gyémántbolygó

Gyémántbolygót fedeztek fel a csillagászok

A bolygó egyébként a Rák csillagképben van és a Földről szabad szemmel is látható csillag körül kering, csillagászati mértékegységben nézve itt van a szomszédban, ugyanis mindössze 40 fényévnyire van tőlünk.

A gyémántbolygó az általunk ismert életformák számára lakhatatlan, ugyanis a felszínén 1.600 °C uralkodik, továbbá olyan gyorsan és közel kering a napjához, hogy egy év mindössze 18 földi órának felel meg.

Nagy széntartalmú, sok gyémántot tartalmazó bolygókat eddig is találtak már a csillagászok, azonban az 55 Cancri e van a legközelebb a Földhöz.

A következő híreink is érdekelhetik:
hopediamond

Hope, az elátkozott gyémánt

2013. március 26. 1:00.
Apophis

Jön Apophis, a démoni kisbolygó

2013. január 9. 10:35.

Hozzászólás írása:

Ezt olvasta már?
Nobel-díj

A kínai Mo Jen kapta 2012-ben az irodalmi Nobel-díjat – jelentette be október 11-én a Svéd Királyi Tudományos Akadémia. Jelenleg ...