2012. szeptember 3. 12:24.

Pálos Péter asztaliteniszezőnek köszönhetően megvan a második magyar arany a londoni paralimpián.

A háromszoros világ- és Európa-bajnok asztaliteniszező Pálos Péter a 11-es sérültségi kategória döntőjében legyőzte Szon Bjeong Dzsunt. Pálos a csoportküzdelmek során ugyan kikapott döntőbéli koreai ellenfelétől, de a fináléban visszavágott. Az első szettet 12-10-re nyerte, a másodikat 11-9-re elveszítette, végül sikerült felülkerekednie ellenfelén és a következő két szettet 11-9-re megnyerte.

A 27 éves, paralimpiai újonc az enyhén értelmi fogyatékosok között indult és szeptember 3-ai bravúros játékának köszönhetően aranyérmes lett.

A 2012-es paralimpia  első magyar aranya Sors Tamás úszónak köszönhető.