2012. december 17. 11:51.

Cseh László és Hosszú Katinka ezüstéremmel zárta az isztambuli rövid pályás úszó-világbajnokságot.

Cseh László a 200 méter pillangón eleinte megbújt a mezőnyben, aztán hatalmas hajrával a második helyen ért célba. A versenyszámban a győzelmet a japán Kaneda Kazuja szerezte meg. Cseh az isztambuli vb-n a 200 pillangó ezüstérem mellé 400 méter vegyesen szintén ezüstöt, 200-on pedig egy bronzérmet zsebelt be.

Hosszú Katinka a világbajnokság zárónapján a 200 gyors női döntőjében az amerikai Allison Schmitt után a második helyen csapott célba, Jakabos Zsuzsanna hetedik lett.

Hosszú Katinka

A vb magyar hőse: Hosszú Katinka

Hosszú remekül teljesített: öt különböző számban indult és mindegyikben érmet szerzett: 200 méter pillangón és 100 méter vegyesen aranyat, 200 méter gyorson és 200 méter vegyesen ezüstöt, 400 méter vegyesen pedig bronzot nyert. A magyar úszónő a legjobb női versenyzőnek járó különdíjat is átvehette.

A magyar csapat 3 arany-, 4 ezüst- és 3 bronzéremmel fejezte be a szereplést a törökországi rövidpályás világbajnokságon.