2011. március 3. 10:31.

fatorexia A fatorexia egy olyan testképzavar, amikor a kövér ember nem látja a súlyfeleslegét, sőt, karcsúnak véli magát. Az anorexiához hasonlóan, ha tükörbe néz, nem a valóságot látja. Míg az anorexiás beteg kövérnek látja magát, holott igazából csont és bőr, addig a fatorexiában szenvedők éppen ellenkezőleg, vékonynak és karcsúnak látják magukat, pedig a valóságban túlsúlyosak és kövérek.

Az elhízás népbetegség, így egyre nő a fatorexiában szenvedők száma is. Ha a betegséget nem kezdik el időben kezelni, akkor halálhoz is vezethet. A testképzavaros állapot miatt a beteg egy idő után elveszíti a túlsúly feletti kontrollt, ezáltal az egészsége és az élete is veszélybe kerülhet. A fatorexiás nem veszi észre, hogy nem megfelelően táplálkozik, ő úgy gondolja, hogy egészséges ételeket fogyaszt, holott ez nem igaz: egész nap zsíros, cukros, hizlaló táplálékot vesz magához. A betegnek úgy gyarapodik a súlya, hogy közben nem is veszi észre, hogy egyre kövérebb lesz. Gyakran hord szűk, passzos ruhákat, amikről meg van győződve, hogy előnyösek és csinosan állnak rajta. A fatorexiára gyanakodhatunk, ha a következőket tapasztaljuk egy túlsúlyos embernél:

  • Az egész alakos tükröket nagy ívben elkerüli
  • A szépségápolás terén a hajápolásra, manikűrre vagy sminkelésre koncentrál
  • Túlméretezett, állítható, elasztikus ruhákat vásárol
  • A ruha méretét jelző címkéket kivágja
  • Társaságban keveset eszik, de egyébként egész nap nassol
  • Nagy, színes, figyelemfelkeltő ékszerekkel vonja el a figyelmet a túlsúlyáról

A fatorexiát – az anorexiához hasonlóan – mindenképpen kezelni kell.

Hozzászólás írása:

Ezt olvasta már?

[singlepic id=941 w=320 h=80 float=left]Az Orbán-csomag tartalmát kedd délelőtt nyilvánosságra hozta a kormány, azonban kevés konkrétum derült ki belőle a ...