Kategória: 7. kerület, Sport hírek |

Még több: :

2010. június 8. 19:51.

Diákolimpia Meglepetésekkel dús mezőnyben diadalmaskodott a futball diákolimpia 2. korcsoportjában az Alsóerdősori Általános Iskola, így részt vehet az országos döntőn. Az erzsébetvárosi diákolimpiához sok második korcsoportos tizenéves fűzött nagy álmokat. Nem is csoda, hiszen életükben nagy megmérettetés egy országos verseny.

Az 5 induló körmérkőzéses rendszerben mutatta meg tudását a két nap alatt. A torna alatt műfüves pályán játszhattak a diákok, ezért a csapadékos időjárás néha ellehetetlenítette a játékot. Ilyenkor a csapatok és a szülők várhattak, míg az eső elállt, majd az erősen síkos pályán folytatták a meccseket. Már az első játéknapon látszott, hogy talán a legnagyobb összecsapás a Baross iskola és az Alsóerdősoriak között lesz, de ők a kiírás szerint csak a második nap végén játszanak egymás ellen.
Az eseményre mindkét csapat felkészülten és három győzelemmel –azaz veretlenül- érkezett. A kemény csatában mindkét fél legjobb tudását mutatta be, ez azonban csak az alsóerdősori csapatnak hozott győzelmet.

Az eseményeket látva megérdemelt győzelemmel jut ki az országos döntőre a csapat, hiszen mint az edzőjük elmondta, nagyon nagy hátrányból indulva előztek meg mindenkit. Remélhetőleg a legnagyobb tehetségeket később a válogatott keretben látjuk viszont.