2012. november 13. 10:10.

Doppingolás miatt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság megfosztotta Szoszlan Tyigijev birkózót az olimpiai bronzérmétől és Hatos Gábornak ítélte oda a szabadfogásúak 74 kilós kategóriájában.

“A levélben, melyet a nemzetközi szövetség elnöke írt alá, hivatalosan értesítettek arról, hogy megváltoztatták a sorrendet, és harmadik helyezett vagyok” – mondta Hatos Gábor birkózó, aki hozzátette, már csak formalitás, hogy mikor kapja meg a medált, az oklevelet és a kitűzőt.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság november 7-én bejelentette, hogy doppingvétség miatt diszkvalifikálta a londoni játékokról Tyigijevet, aki a szabadfogásúak 74 kilós kategóriájában bronzérmes lett. A történtek után a Nemzetközi Birkózó Szövetség Hatos Gábornak ítélte a londoni olimpia bronzérmét, ugyanis a kategória harmadik helyéért rendezett mérkőzésén az üzbég Gábort győzte le.

A 28 éves Hatos a magyar olimpiai csapat 18. londoni érmét szerezte, s egyben a harmadik birkózó, aki dobogós helyen zárta az ötkarikás játékokat.