2020. február 12. 15:52.

Az egész család kedvenc kikapcsolódási pontja a kerti medence, ahol kedvünkre csobbanhatunk egy hatalmasat egy tikkasztó, forró napon. Az otthoni medencézés számos előnnyel jár, elsősorban elkerülgetjük vele a strandokon való nyomorgást, mely jellemző, főleg a legnagyobb kánikulában.

A kerti medence karbantartásáról azonban általában a család idősebb tagjai szoktak gondoskodni, így az ő feladatuk a rendszeres tisztítás, melyet annak érdekében kell megtenniük, hogy a medence vize ne legyen zavaros, koszos, és algás.

Mi az a mechanikai tisztítás?

A legjobb, ha télen a medencében található vizet még az igazán forró „strandolós” időszak előtt leengedjük, hiszen sokkal olcsóbban és egyszerűbben el tudjuk végezni a vízkezelést teljesen tiszta, friss vízen. Az újratöltés előtt azonban minden esetben alaposan ki kell tisztítanunk a medence falát, és az alját is, így az eltüntetett lerakódások után tudjuk csak újratölteni a kristálytiszta vízzel.

Fontos, és energiatakarékos megoldás egyben a medence letakarása, melynek köszönhetően (hőszigetelő fólia használata esetében) lényegesen nagy összeget tudunk spórolni a medence fűtésén is, emellett jóval kevesebb szennyeződés is hullik majd a vízbe.

Tapasztalatok szerint a kerti úszómedence vizének tisztítását nem csupán a vízforgató berendezésre kell rábízni, hiszen rengeteget segíthetünk a dolgon, ha beszerzünk egy medence tisztító hálót, melynek segítségével pillanatok alatt eltüntethetjük a víz felszínén lévő nagyobb szennyeződéseket.

tisztitas

Emellett nem szabad megfeledkeznünk a vízforgató szűrőberendezésének rendszeres tisztításáról sem, hiszen nem várhatjuk el hogy egy koszos, elhanyagolt, szűrő alapos munkát tudjon végezni.

A mechanikai tisztítás mellett a vegyszeres tisztítás is elengedhetetlen ahhoz, hogy a medence és a  benne lévő víz ne algásodjon, és ne legyen zavaros. A vegyszeradagolás lehet kézi, de vásárolhatunk automata adagolót is. A lényeg, hogy beállítsuk a víz megfelelő pH értékét, melynek 7,2 és 7,6 között kell lennie. Ezután ellenőriznünk kell a klórtartalmat, melynek 0,3 és 0,6 közöttire kell esnie. Ehhez a legtöbb medencetulajdonos klórtablettát szokott alkalmazni, melyet a víz felszínén úszkáló adagolóba kell helyezni.

Forrás: www.premiummedence.hu

A következő híreink is érdekelhetik:
Nos, ha az óceán partján szeretnénk medencét, akkor aligha fogunk hazánkban keresgélni : )

Strand vagy saját medence?

2018. január 8. 16:26.
Nos, ha az óceán partján szeretnénk medencét, akkor aligha fogunk hazánkban keresgélni : )

A medencefedés előnyei

2013. április 18. 17:10.
Medenceépítés házilag

Medenceépítés házilag

2011. május 27. 14:53.

Hozzászólás írása:

Ezt olvasta már?
noicipo

A női cipők számtalan formában és stílusban kaphatóak, ám néha sokkal többet is nyújthatnak, mint egy mutatós lábbeli. 2020 januárjában ...