2011. április 1. 9:06.

fradi_palya A Monicomp Liga 21. fordulójának legnagyobb megmérettetése április 1-én, pénteken lesz, ugyanis akkor mérkőzik meg az FTC az Újpesttel. Szám szerint a 208. bajnoki megmérettetésre kerül sor a pénteki meccs alkalmával. Az eddigi rivalizálás eredményeként a Ferencváros 92 győzelmet, az Újpest 59 sikeres mérkőzést tudhat maga mögött és 56 alkalommal döntetlen született.

A gólarányokat tekintve 396-298 az FTC javára, azonban az őszi rangadón az Újpest fölényes győzelmet aratott, 6-0 arányban. 2001 óta, a felújított Szusza Ferenc Stadion mérkőzésein még nem kapott ki az Újpest, de idegenben is jól szerepel, ugyanis a Ferencváros több mint 7 éve nem tudja megverni bajnoki mérkőzéseken a lila-fehéreket.

Tavaly, az újpesti rangadó második félideje petárdák és egyéb pirotechnikai eszközök miatt csak késve tudott kezdődni, illetve a játékot félbe kellett szakítani, mert a szurkolók megkíséreltek berohanni a pályára. A rendbontás alatt egy drukker életveszélyesen megsérült, 14 másikat pedig előállított a rendőrség. A hasonló incidensek elkerülése végett a két kerület vezetője, Bácskai János ferencvárosi és Wintermantel Zsolt újpesti polgármester egy közös sajtótájékoztatón hívta fel a figyelmet a békés szurkolásra.