2014. november 7. 11:49.

Manapság már nem lehet túlságosan sokat nyerni azon, ha lekötjük a pénzünket, a látraszóló kamatok pedig van, ahol az évi 0,1%-ot érik csak el. Szerencsére az állam támogatja a lakáscélú öngondoskodást, és az éves maximum befizetésekkor akár 30%-ot is kaphatunk a pénzünk mellé.

Akár 30%-kal is kipótolhatja az állam az LTP-t

Lakástakarék-pénztárral bárki rendelkezhet, nem csak azok, akik rendelkeznek személyi jövedelemadóval, szóval a gyermekek, a munkanélküliek, nyugdíjasok, de a KATA-s vállalkozók is nyugodtan fizethetnek be a pénztárba. Mindössze néhány pénztár létezik csupán: az OTP, a Fundamenta, az Aegon és az Erstre kínál lakástakarékot. Túl nagy különbségek nincsenek a pénztárak között, egységes például a havi 150.-os számlavezetési díj is. Az állam a befizetéseinket 30%-kal, maximum évi 72 ezer forinttal támogatja, a futamidő végén pedig az összeget kizárólag lakáscélra használhatjuk fel. Értelemszerűen, ha kevesebbet fizetünk be, akkor kevesebbet ad hozzá az állam.

Álmaink lakása elérhetővé válik az LTP-vel

Álmaink lakása elérhetővé válik az LTP-vel

Befizetések, kamatok, hitelek

Túl azon, hogy az LTP-nek van hozama, és az állam is hozzájárul a gyarapodáshoz, a futamidő lejárta végén hitelfelvételre is van lehetőségünk. A pénztárak jellemzően kétféle konstrukciót kínálnak, az egyiknél magasabb a hozam, a másiknál pedig kedvezőbb a hitel a végén, utóbbi elsősorban a lakásvásárlók számára lényeges. A „hozamos” változatnál is lehetőség van hitelfelvételre, de ott valamivel kedvezőtlenebbek a lehetőségek a „hiteles” változathoz képest.

A lakástakarékot minimum négy, maximum tíz évre lehet kötni. Az interneten rengeteg cikket lehet olvasni arról, hogy melyiket érdemes választani, a legnagyobb hasznot akkor tudjuk húzni, ha négyéveseket kötjük meg.

Figyeljünk arra, hogy a cégek nyitási díjakat is szoktak kérni, amik igen borsos árúak, akár több tízezer forintot is veszthetünk, de szerencsére sok akció szokott lenni, mindig nézzünk utána!

Mire költhetjük az LTP-ben lévő pénzt?

Vásárolhatunk belőle lakást, családi házat, építési telket, egyéb ingatlant, nyugdíjasházba való belépő, mindenféle lakáscélú felújítás és bővítés. Túl ezeken már meglévő lakáshitelbe, lakáscélú lízingbe is bele lehet tolni a pénzt. Bútort és kiegészítőket is vásárolhatunk, csak olyat, ami nem, vagy nehezen mozdítható, például konyhabútor vagy úszómedence.

A következő híreink is érdekelhetik:
Kubica szeretne visszatérni a Forma-1-be

Kubica szeretne visszatérni a Forma-1-be

2014. október 20. 19:40.
Matolcsy György

30%-os áfát szeretne Matolcsy

2012. április 5. 12:19.
Gyereket szeretne Keleti Györgyi

Gyereket szeretne Keleti Györgyi

2011. november 21. 13:16.

Hozzászólás írása:

Ezt olvasta már?
Ingatlan-felújítás saját kezűleg vagy szakemberrel?

Akár újonnan vásárolt, akár már meglévő ingatlan felújításáról legyen szó, a renoválás mindig sok macerával jár, amelyet jó esetben több ...